لیپوماتیک

 لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک جايگزين برتر ساكشن وليپوليزر لیپوماتیک جايگزين برتر ساكشن وليپوليزر روش لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساكشن ويا ليپوليزر است.مرکز زیبایی ولیزر وتناسب اندام آدنیس مفتخر است تكنولوژى لیپوماتیک را براى اولين بار در اختيار شما عزیزان قرار دهد. لیپوماتیک در راستاى بهبود كيفيت اعمال لاغرى و رفع چاقيهاى موضعى اين كلينيك مدام در تلاش است كه بروزترين دستگاه های لیپوماتیک را در اختيار هموطنان عزيز قرار دهد .

مرورى بر روشهاى قبلى :
١- روش ليپوساكشن به معني خارج كردن چربي هاي منطقه اي و موضعي با قدرت مكش است. سالها است كه اين روش انجام مي شود ابتدا با دستگاههاي قديمي نياز به بستري و بيهوشي عمومي بود و حجم چربي كمتري خارج مي شد و ميزان خونريزي تورم ودرد بيشتر بود ، ضمناً بيمار تحت بيهوشي عمومي و خطرات آن قرار مي گرفت و احتمال آمبولي نيز بيشتر بود و بيمار حدود يك سايز كم مي شد. با ابداع روشهاي نوين از قبیل لیپوماتیک بتدريج پزشكان رو به روشهاي كم خطرتر و سريعتر آوردند.

٢- در روش اولتراسونيك ، چربي با قدرت امواج گرمايي شكسته و سپس با دستگاه مكش خارج مي شد ،‌اين روش هم به علت اثرات گرمايي مي تواند باعث سوختگي و از دست رفتن پوست و سوختگي بافتهاي عمقي شود .

٣- در روش لیپولیزر استفاده از لیزر قبل از انجام لیپوساکشن است یعنی پس از تزریق مایع تامی سنت چربیها به کمک لیزر شكسته می شوند و سپس به صورت چربی مایع شده خارج می شود، اين روش البته در دست پزشكان محتاط و ماهر مشكل خاصى بدنبال نداشت ولى در مواردى بدليل بى احتياطى پزشك و يا استفاده از دستگاه هاى غير استاندارد با درجات بالا ، سوختگى پوست و يا فيبروز و سفت شدن منطقه اى زير پوست ديده ميشد که در روش لیپوماتیک شاهد آن نیستیم.

به همين دليل محققان هميشه در جهت اصلاح مشكلات بفكر ابداع و توليد دستگاهايي هستند كه علاوه بر راحت تر بودن ،بيخطر تر و كم عارضه تر هم باشند و اما لیپوماتیکروشی کاملا سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی بوده وحجم زیادی از چربی تنها در یک جلسه تخلیه می شود که همراه با کمترین ورم و کبودی، درد و بدون خطر ایجاد آمبولی است. روش لیپوماتیک نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلكه به سفت تر شدن آن نیزكمك می كند. نکته مهم و جالب این است که کاهش سایز تا مدتها بعد از عمل لیپوماتیک ادامه دارد و باعث رفع سلولیت نيز میشود.

ورزش و تغيير سبك وشيوه زندگى كمك به حفظ سايز بدن مي كند. لیپوماتیک بدليل عدم استفاده از ليزر و عدم ايجاد حرارت در بافت چربى امكان فيبروز در بافت زير پوست بسيار كم است و به اين علت انتخاب دستگاه لیپوماتیک براى شكم خانمهايي كه تاكنون زايمان نداشته اند مناسب تر است ، همچنين اين روش براى افرادى كه قبلا ساكشن و يا ليپوليزر شده اند و بافت چربى سفت و فيبروز شده است مناسب تر از ساير روشهاى قبلى است. دستگاه لیپوماتیککه توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا اف دى آ تایید شده است ، لیپوماتیک سیستمی قابل اعتماد اثبات شده است که با روشی بی خطر و موثر و دقیق، این امکان را می دهد که لیپوماتیک حجمی از چربی های موضعی را بردارد .

درروش Lipomatic، سلول های چربی، ابتدا بروش كاملا فيزيكى و نه اشعه و يا حرارت تخريب شده ( توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت امولسیون در می آید) و سپس اين چربی امولسفيه به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود. Lipomatic مشکل ایمنی را که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت را رفع كرده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگهای خونی، ماهیچه ها) را برعهده دارد . لیپوماتیک در اين روش هدف، معمولا كم كردن وزن نيست بلكه تغيير سايز، حجم و فرم است . لیپوماتیک اين عمل بسيار راحت و بدون عارضه است و نتيجه آن بسيار رضايت بخش است.

لیپوماتیک البته به طور كلي نتايج عملهاي زيبايي ممكن است كاملا مطابق با تصورات ذهني شما نباشد. مردم عمدتاً بدنبال راهی راحت و بی دردسر هستند تا از دست این چربی ها خلاص شوند . ولی حقیقت این است که لیپوساکشن و روش جدیدترش لیپوماتیک نه برای کاهش وزن بلکه برای جابجایی چربیهای بدن کسانی طراحی شده است که بطور ارثی توزیع چربی در بدن آنها زیبا نیست . لیپوماتیک مثلاً بجای اینکه چربی در پائین تنه ورانهای آن ها جمع شود و به آنها زیبایی زنانه بدهد در شکمشان جمع شده وآنها را زشت و بی قواره می کند. لیپوماتیک قبل از هر گونه تصمیم گیری با پزشکان مرکز زیبایی وتناسب اندام آدنیس مشورت کنید . ما بهترین راه را برای رسیدن به بهترین نتیجه به شما پیشنهاد میدهیم .

 لیپوماتیک

:خلاصه امتیازات درمانی روش لیپوماتیک نسبت به سایر روشها

١- لیپوساکشن به معنی خارج کردن چربی های منطقه ای و موضعی با قدرت مکش است.

٢- در تکنیک اولتراسونیک ، چربی با قدرت امواج گرمایی شکسته و سپس با دستگاه مکش خارج می شود ،‌این روش هم به علت اثرات گرمایی می تواند باعث سوختگی و از دست رفتن پوست و سوختگی بافتهای عمقی شود .

٣- در تکنیک لیپولیزر استفاده از لیزر قبل از انجام لیپوساکشن است یعنی پس از تزریق مایع تامی سنت چربیها به کمک لیزر شکسته می شوند و سپس به صورت چربی مایع شده خارج می شود، این روش البته در دست پزشکان محتاط و ماهر مشکل خاصى بدنبال نداشت ولى در مواردى بدلیل بى احتیاطى پزشک و یا استفاده از دستگاه هاى غیر استاندارد با درجات بالا ، سوختگى پوست و یا فیبروز و سفت شدن منطقه اى زیر پوست دیده میشد .

هر نوع تخلیه چربی از هر ناحیه و به هر مقدار ممکن از شکم ، پهلو ، ران ( داخلی و خارجی ) زانو ، Calves، آرنج ، کمر ، باسن ، ران های شل ، چانه ، گردن ، Love Handles ، ژنیکوماستی ، مناطق فیبروز ، چربی سطحی ،در مرد و زن از 18 سالگی و با هر نوع تیپ پوستی و هر نوع چربی ( آسیایی ، آفریقایی ، .....) انجام می شود

توقف حرکت هنگام برخورد با بافتی به جز بافت چربی Micro-pumping system : این امکان را فر اهم می آورد که بیشترین بافت چربی بدون افزایش فشار در منطقه برداشته شود .

بدون پخش گرما و حرارت است

دارای گواهینامه های 510K,KFDA,EC Marking

خلاصه فواید دستگاه برای بیمار و مقایسه آن با لیزر لیپولیز :

عدم امکان سوختگی پوست

عدم نیاز به بیهوشی ولی انجام آن باید حتما در کلینیک با امکانات کامل اتاق عمل انجام شود زیرا افراد قلیلی که بیحسی موضعی را تحمل نمی کنند ممکن است نیاز به بیهوشی مختصر باشد.

کاهش ریسک احتمال آمبولی و پارگی احشا

کمترین میزان تروما ( کاهش شگرف در ایجاد کبودی ادم و درد)

کمترین درد

بهترین نمای پوست ( بهترین Retractionو کشیدگی پوست)

کمترین زمان بهبودی بعد از درمانPost-op Recoveryو دوره کوتاه نیاز به استفاده از گن

کمترین عوارض احتمالی

کمترین غیر یکنواختی ظاهری

قابلیت دسترسی به مناطق سخت ( کمر ، نواحی فیبروزه و .....)

درمان مناطق حساس و ظریف ( زانو

 calves، باسن و .......) با بالاترین دقت

 

چه موقع میتوان ورزش رابعد لیپوماتیک شروع کرد؟

استراحت مطلق برای چند ساعت اول بعد از جراحی پیشنهاد میشود، تا18 ساعت رانندگی نکند ،6ساعت بعد از عمل میتواند پیاده روی کوتاهی داشته باشد،درصورت شلی اولیه پوست در ناحیه شکم تا 3 الی 5 روز بیمار را از نشستن 90 درجه باید منع کرد زیرا پوست چین خورده ومایعات دربین سپتوم های آن محبوس شده وبه همراه سرومای تشکیل شده سبب سفتی پوست زیر شکم می شود .برای جلوگیری ازاین امر به بیمار توصیه میشود که در این مدت بیشتر دراز کشیده وتا میتواند راه برود وبرای نشستن لم دهد.روز بعد از عمل لیپوماتیک میتواند فعالیت های فیزیکی روزانه خود را شروع کند و2تا4 روز بعد ازدرمان با25 درصد ورزش نرمال خود، ورزش خود را آغاز کند وآرام افزایش دهد

ورم بعد از عمل چه زمانی کاهش می یابد؟

ورم بعد لیپوماتیک 6 تا 8 هفته طول میکشد تا کاهش پیدا کند و نتیجه اصلی 6 ماه حاصل میشود

 

چگونه میتوان نتیجه بعداز لیپوماتیک را بهتر کرد؟

دوری جستن از غذا های نمکی و چربی در ماه اول از لیپوماتیک ایده ال است کلا کاهش 1 تا 3 سایز بعد از عمل مناسب است ماساژ بعدی لبپوماتیک با پماد A+D در کاهش ورم کمک میکند.

* در نواحی لیپوماتیک شده حس سوزن سوزن شدن وجود دارد

تغییر حس پوستی بعد لیپوماتیک شایع میباشد برگشت به حس نرمال 3تا6 ماه طول میکشد.ماساژ ملایم به برگشت حس کمک مبکند.

*کبودی ها چه مدتی بعد لیپوماتیک طول میکشد؟

کبودی 2تا4 هفته طول میکشد

چه موقع میتوان بعد لیپوماتیک رانندگی کرد و یا به سفر رفت؟

حدودا 3تا 5روز بعد از لیپوماتیک وبعد از رفع درد میتوان رانندگی کرد 

چه موقع بعد لیپوماتیک میتوان حمام و سونا و استخر رفت؟

حمام به صورت ساده و آب ورم از همان روز بعد از لیپوماتیک ولی استخر از 2 هفته بعد و همچنین از وان ابگرم و سونا از یک ماه بعداز لیپوماتیک بلامانع است.

 

:ضعف وسرگیجه

گن بعد از لیپوماتیک وقتی برداشته میشود مخصوصا در قسمت پاها باعث افت فشار میشود لذا توصیه می شود 10 دقیقه بعد در اوردن گن لیپوماتیک دراز کشیده شود.ونیز هنگام تغییر وضعیت از نشسته به ایستاده خیلی آهسته انجام شود ودر صورت ایجاد سرگیجه  باید سریعا دراز بکشد. همچنین باید بعد از ادرار کردن در24 ساعت اول پس از عمل به آرامی بایستد واگر سرگیجه اتفاق افتد باید فورا روی زمین دشتشویی یا حمام دراز بکشد و از فقل کردن درب آنها پرهیز کند.

 

تا چندروز بعد عمل لیپوماتیک ترشح خونی ادامه دارد؟

فرد باید انتظار خروج مقدار ریادی خونابه را از محل سوراخ ها در طی 24 تا48 ساعت اول بعد از تخلیه چربی داشته باشد.در کل، هرچه درناژ وتخلیه مایعات بیشتر باشد، کبودی وتورم کمتری رخ می دهد.

 

چه کارهایی نباید کرد؟

به هیچ عنوان ناحیه لیپوماتیک شده را کمپرس سرد و یا گرم نکنید.

ایا اختلال قاعدگی بعد لیپوماتیک نرمال است؟

جلو یا عقب افتادن و همچنین تب مختصر بعد لیپوماتیک به علت واکنش بدن به ترومای لیپوماتیک می باشد که طبیعی است.

تا چند روز دارو ممنوعه ( اسپرین بروفن سلکسیب ....) بعد لیپوماتیک نخوریم؟

تا 5 روز بعد لیپوماتیک.

 

:مراقبت از زخم وحمام کردن

 بیمار باید بریدگی ها را تمیز نگه دارد وپس از 48 ساعت اول ، یک یا دو بار در روز حمام کردن توصیه میشود.ولی درآب حمام،جکوزی، استخر یا دریا حداقل تا7 روز  شنا ممنوع است